Сьогодні Україна за соціальними стандартами для депутатів та високопосадовців – це дійсно Європа, а для мільйонів звичайних українців це Африка.
Основи соціальних гарантій на рівні Африканських країн були прийняті “Слугами Народу” майже одноголосно ще до початку війни! По данними ООН понад 80% українців живуть за межею бідності з 2016 року!
1 січня 2022 року (ще до початку повномасштабного вторгнення) набрав чинності Закон України «Про Державний бюджет України на 2022 рік».
Зазначеним документом установлено мінімальну заробітну плату:
– у місячному розмірі: з 1 січня – 6500 грн, з 1 жовтня – 6700 грн;
– у погодинному розмірі по суті це меньше 1 євро з урахуванням поточного курсу валют: з 1 січня – 39,26 грн, з 1 жовтня – 40,46 грн.
Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.
Згідно з пунктом 8 частини першої статті 40 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати визначається у Законі про Державний бюджет на відповідний рік.
Мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може здійснюватися оплата за виконану працівником місячну, погодинну норму праці.
Також “Слугами Народу” звичайним українцям чомусь встановлений зовсім не Європейський прожитковий мінімум, який складає знов таки меньше ніж 100 євро на місяць!
Прожитковий мінімум із 1 липня 2022 р.
Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць (узагальнений показник) із 1 липня 2022 року становить 2508 гривень.
При цьому для основних соціальних і демографічних груп населення його розмір є наступним:
- для дітей віком до 6 років – 2201 гривня;
- для дітей віком від 6 до 18 років – 2744 гривні;
- для працездатних осіб – 2600 гривень;
- для осіб, які втратили працездатність – 2027 гривень.
Може хто не розуміє , але такі показники по своїй суті є геноцидом українського народу, переконаний , що мета таких соціальних заходів є чітко сплановане зменшення кількості українців на території України!
Згідно з Конституцією України ознаками України як соціальної держави є соціальна спрямованість економіки, закріплення та державні гарантії реалізації соціальних прав громадян, зокрема їх прав на соціальний захист і достатній життєвий рівень (статті 46, 48), тощо. Це зобов’язує державу відповідним чином регулювати економічні процеси, встановлювати і застосовувати справедливі та ефективні форми перерозподілу суспільного доходу з метою забезпечення добробуту всіх громадян.